Výťažok z hokejového turnaja kňazov pomohol chlapcom z vranovského Charitného domu
29
jan
2018

Výťažok z hokejového turnaja kňazov pomohol chlapcom z vranovského Charitného domu

Tri hokejové tímy zložené z kňazov Spišskej a Banskobystrickej diecézy a Košickej arcidiecézy sa stretli v sobotu na turnaji vo Vranove nad Topľou. Vstupné na toto podujatie bolo dobrovoľné a organizátori ho venovali tamojšiemu charitného domu pre mládež, ktorý patrí pod správu arcidiecéznej charity v Košiciach. Financie využijú predovšetkým na jeho prevádzku. 

Charitatívny hokej kňazov začal písať svoju históriu pred tromi rokmi v Košiciach. Nasledoval zápas v Ružomberku a dnes sa turnaj uskutočnil vo Vranove nad Topľou. Podporiť ho prišli asi štyri stovky divákov. Medzi hosťami nechýbali ani primátor mesta Ján Ragan, spišský biskup Mons. Štefan Sečka a pomocný biskup Košickej arcidiecézy Mons. Marek Forgáč.

„Môžem povedať, že teším sa tejto aktivite, pretože všetci sme ľudia, aj kňazi potrebujú mať niektoré oddychové aktivity, kde potrebujú pestovať alebo vytvárať takú ľudskú jednotu alebo spoločenstvo aj v rámci športu," povedal biskup Forgáč. 

Organizačné veci a koordináciu dobrovoľníkov mal tento rok pod palcom kaplán farnosti Stropkov Radoslav Bačo.„Hlavnou pointou týchto zápasov je pomôcť niekomu, to znamená, že majú vždy charitatívny cieľ, ktorým chceme prostredníctvom tých vyzbieraných peniažkov chceme niekomu pomôcť.“

Výnos zo vstupného vo výške takmer 2.450 eur odovzdali organizátori Charitnému domu pre mládež vo Vranove nad Topľou. Jeho klientmi je 20 mladých ľudí. Sú to odchovanci detských domovov, ale aj chlapci, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii. "Výťažok plánujeme použiť na činnosť a prevádzku charitného domu. Časť financií by sme chceli uvoľniť na rozvoj pracovnej terapie, aby si naši klienti upevnili pracovné zručnosti a návyky," hovorí vedúca domu Beata Bronišová.

Ďalší príspevok vo výške 500 eur venovala charitného domu HC Bulls SPD Aréna vo Vranove nad Topľou. V turnaji nakoniec zvíťazili kňazi zo Spišskej diecézy. 

 Prevzaté: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20180129020 

 

 

 

o autorovi

Adriana Čurajová

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Kalendár

Photo album